    • HMW250NR
    Hager The Hager h3+ P630 Energy 3P3D 250A MCCB delivers robust protection for industrial and commercial feeders. Rated 250A, it provides Icu 50kA at 400/415V (85kA at 240V) with operation up to 690V. Adjustable long-time, short-time and instantaneous trip settings enhance selectivity. Fixed built-in, toggle-operated, IP4X, copper connections; suitable for distribution boards and compatible with RDC AOB.
    EAN
    Packaging
    1 Piece
    • MCCBs
    MCCB h3+ P630 Energy 3P 250A 50kA Fixed Toggle HMW250NR
    Create an account Sign in
    MCCB h3+ P630 Energy 3P 250A 50kA Fixed Toggle