    • BA7A100030
    EAN-Nr.
    Packaging
    24 Meters
    • vega D
    • Slotted cable trunking plastic
    • See more
    Slotted panel trunking made of PVC BA7A 100x30mm grey BA7A100030
    Add to a list
    Add to a list
    Login to create a product list
    You need to be logged into your myHager account to create product lists
    Create an account Sign in
    Slotted panel trunking made of PVC BA7A 100x30mm grey
    BA7A100030
    • Technical characteristics
    • Environmental value
    • Documentations
    • More products
    Download the sheet
    Technical characteristics
    Dimensions
    • Height
      100 mm
    • Width
      30 mm
    • Length
      2,000 mm
    • Slit width
      6 mm
    • Slot width
      6.50 mm
    Equipment
    • Cover in scope of delivery
      Yes
    Materials
    • Material
      Polyvinylchloride (PVC)
    • Colour
      Stone grey
    • RAL code
      7030
    Functions
    • Is self-extinguishing
      Yes
    Architecture
    • Flexible
      No
    Configuration
    • Side wall
      Slotted
    Environmental value
    RoHS conform Yes
    REACh-SVHC free Yes
    Certifications and documents
    PEP - Slotted cable trunking system BA7 and BA7A (English)
    PDF
    439,72 kB
    REACH declaration BA7A100030
    PDF
    RoHS report BA7A100030
    Downloads
    • Image BA7A100030  | Hager
      Product Image BA7A100030
    • Product datasheet
      Image Hager Product data sheet BA7A100030  | Hager
      Hager Product data sheet BA7A100030