    • HA7100100
    EAN-Nr.
    Packaging
    12 Meters
    Slotted panel trunking halogenfree HA7 100x100mm light grey HA7100100
    No longer available
    Login to create a product list
    You need to be logged into your myHager account to create product lists
    Create an account Sign in
    Slotted panel trunking halogenfree HA7 100x100mm light grey
    HA7100100
    • Technical characteristics
    • Environmental value
    • Documentations
    Download the sheet
    Technical characteristics
    Dimensions
    • Height
      100 mm
    • Width
      100 mm
    • Length
      2,000 mm
    • Slit width
      6 mm
    • Slot width
      6.50 mm
    Equipment
    • Cover in scope of delivery
      Yes
    Materials
    • Material
      PC-ABS
    • Colour
      Light grey
    • RAL code
      7035
    Functions
    • Is self-extinguishing
      Yes
    Standards
    • Flammability class according UL94
      V0
    Safety
    • Fire resistance class
      M1
    Architecture
    • Flexible
      No
    Configuration
    • Side wall
      Slotted
    Environmental value
    RoHS conform Yes
    REACh-SVHC free Yes
    Halogen free Yes
    Certifications and documents
    REACH declaration HA7100100
    PDF
    RoHS report HA7100100
    PDF
    PEP document International 2022-01-10
    221,80 kB
    Downloads
    • Image HA7100100  | Hager
      Product Image HA7100100
    • Product datasheet
      Image Hager Product data sheet HA7100100  | Hager
      Hager Product data sheet HA7100100