MCCB Wyłącznik mocy h3+ P250 3P 40A 40kA LSI HNT040JR
Wybierz sprzedawcę
Wybierz sprzedawcę, aby uzyskać dostęp do profesjonalnych cen i kupować online
Uzupełnij swój system
Akcesoria opcjonalne
Przyłącza 7 dostępne produkty -
Wyzwalacz wzrostowy 6 dostępne produkty -
Wyzwalacz podnapięciowy 8 dostępne produkty -
Przewody pomocnicze 3 dostępne produkty -
Osłona przyłączy 6 dostępne produkty -
Styki pomocnicze i sygnalizacyjne 5 dostępne produkty
Uzupełnij swój system
Specyfikacja techniczna
Prąd znamionowy40 A
Prąd znam. wyłączalny zwarc. graniczny Icu dla 230V AC wg PN-EN 60947-250 kA
Prąd znam. wyłączalny zwarc. graniczny Icu dla 240V AC wg PN-EN 60947-250 kA
Prąd znam. wyłączalny zwarc. graniczny Icu dla 400V AC wg PN-EN 60947-240 kA
Prąd znam. wyłączalny zwarc. graniczny Icu dla 415V AC wg PN-EN 60947-240 kA
Zdolność wyłączania 1P przy 230 V (EN 60947-2)2,50 kA
Zdolność wyłączania 1P przy 400 V (EN 60947-2)2,50 kA
Prąd znam. wyłączalny zwarc. graniczny Icu dla 690V AC wg PN-EN 60947-26 kA
Znam. zwarciowa zdolność łączeniowa Icn dla 220V AC wg PN-EN 60947-250 kA
Znam. zwarciowa zdolność łączeniowa Icn dla 230V AC wg PN-EN 60947-250 kA
Znam. zwarciowa zdolność łączeniowa Icn dla 240V AC wg PN-EN 60947-250 kA
Znam. zwarciowa zdolność łączeniowa Icn dla 380V AC wg PN-EN 60947-240 kA
Znam. zwarciowa zdolność łączeniowa Icn dla 400V AC wg PN-EN 60947-240 kA
Znam. zwarciowa zdolność łączeniowa Icn dla 415V AC wg PN-EN 60947-240 kA
Znam. zwarciowa zdolność łączeniowa Icn dla 690V AC wg PN-EN 60947-26 kA
Prąd znamionowy w temperaturze 10°C zgodnie z PN-EN 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 15°C zgodnie z PN-EN 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 20°C zgodnie z PN-EN 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 25°C zgodnie z PN-EN 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 30°C zgodnie z PN-EN 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 35°C zgodnie z normą IEC 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 40°C zgodnie z normą IEC 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 45°C zgodnie z PN-EN 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 50°C zgodnie z PN-EN 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 55°C zgodnie z PN-EN 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 60°C zgodnie z normą IEC 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 70°C zgodnie z PN-EN 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 65°C zgodnie z PN-EN 6094740 A
Liczba biegunów3
Element sterujący/obsługowyPrzełącznik
Typ konstrukcji urządzeniaStacjonarny
Pozycja neutralnaBez położenia neutralnego
Nastawa wartości prądu Ir116 A, 18 A, 20 A, 22 A, 25 A, 28 A, 32 A, 34 A, 37 A, 40 A
Zakres nastawczy wyzwalacza zwarciowego zwłocznego21,9 - 400,0 A
Częstotliwość50 - 60 Hz
Nominalny moment dokręcania12 - 12 Nm
Pozycja montażu/połączeniaOd frontu
Znamionowe napięcie udarowe Uimp8000 V
Napięcie znamionowe izolacji Ui800 V
Napięcie znamionowe łączeniowe Ue (AC)220 - 690 V
Jednostka wyzwalaniaLSI
Całkowite straty mocy dla prądu znamionowego1,14 W
Straty mocy na biegun dla prądu znamionowego0,38 W
Wytrzymałość elektryczna (liczba cykli)10000
Wytrzymałość mechaniczna (liczba cykli)40000
Liczba styków pomocniczych przełącznych0
Liczba styków pomocniczych rozwiernych0
Liczba styków pomocniczych zwiernych0
Klasa ochrony przed wnikaniem (IP)IP4X
Zakres temperatur pracy-25 - 70 °C
Stopień zanieczyszczenia zgodnie z IEC 60664/IEC 60947-2.3
Z mechanizmem ryglującymTak
Przekrój poprzeczny przewodu elastycznego35 - 150 mm²
Przekrój poprzeczny przewodu sztywnego35 - 185 mm²
Typ złącza/wtykuZaciski
Materiał kablaMiedź, Aluminium
Wysokość165 mm
Szerokość105 mm
Głębokość97 mm
Wbudowany napęd silnikowyNie
Pasuje do szyn DINNie
Kompatybilny z blokiem różnicowoprądowymNie
Nadaje się do szafy rozdzielczejTak
Pozycja zasilaniaDwukierunkowy
Zabezpieczenie krótkozwłoczne (std): prąd (Isd)1,5, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10
Zabezpieczenie krótkozwłoczne (std): czas opóźnienia (tsd)50 ms, 100 ms, 200 ms, 300 ms, 400 ms
Zabezpieczenie bezzwłoczne (li): współczynnik ustawienia zegara3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 15
Wartość dla środowiska
Certyfikaty i dokumenty
Pobierz
Obraz produktu
Karta danych produktu
Hager Karta katalogowa HNT040JR
MCCB Wyłącznik mocy h3+ P250 3P 40A 40kA LSI
PDF -
Instrukcja montażu
Instrukcja montażu International 2018-06-04
PDF2,86 MB
Manual for moulded case circuit breaker h3+ P250 (Date: 2020-03)
Instrukcja montażu International 2015-11-02
PDF4,67 MB -
Broszura
MDS - broszura
Broszura pl-PL 2025-04-17
PDF8,08 MB
univers N - Kompletny system do 1600 A
Broszura pl-PL 2026-02-25
PDF13,77 MB -
Pliki STEP
CAD file for MCCB 250A 3P
Pliki STEP International 2026-04-15
STP640,83 kB -
Podręcznik techniczny
PL_6LE005047Ab_Katalog techniczny h3+ do 630.pdf
h3+ Kompaktowe wyłączniki mocy. Zakres do 630A
PDF46,99 MB
Technical catalogue
h3+ Moulded Case Circuit breakers up to 630A
Dane techniczne - Deklaracja zgodności
Declaration
Dane techniczne - Deklaracja zgodności International 2022-04-25
PDF349,41 kB
Declaration
PDF461,97 kB
Deklaracja zgodności UE
MCCB h3+ Wyłączniki mocy, wielkość P250, In = 40 - 250 A