    • TFS25023P
    Hager The Hager T-OFF range enclosure for FUSE 2×250A provides a robust housing for power distribution up to 400A. Steel construction in light grey RAL7035 with IK10 impact resistance and IP20 rating ensures durable indoor use. Supplied with mounting plate for fast surface mounting. Non-transparent door enhances safety. Ideal for industrial and commercial fuse-switch assemblies and feeder protection. Dimensions: 650×570×250 mm.
    Enclosure T-OFF Surface mount 2x250A 400A IP20 Steel RAL7035 IK10 TFS25023P
    Create an account Sign in
    Enclosure T-OFF Surface mount 2x250A 400A IP20 Steel RAL7035 IK10
    TFS25023P
    • TFL5654P
    • Rated current
      400 A
    • Weight
      19,9 kg
    Dimen­sions
    • Height
      650 mm
    • Width
      570 mm
    • Depth
      250 mm
    Certifications and documents
    PEP - 125A 4 Way TPN Board c/w SD & SPD (English)