    • TFMX25033P
    Hager The Hager T-OFF range enclosure is designed to house and protect MCCB 3×250/h250A devices for reliable circuit isolation in indoor installations. With IP20 ingress protection and a durable RAL7035 finish, it suits residential and commercial switchboards. Compact and sturdy at 250×570×250 mm and 20.4 kg, it enables neat panel integration and safe maintenance access.
    Enclosure T-OFF for MCCB 3x250/H250A, IP20, RAL7035, 250x570x250 mm TFMX25033P
    Create an account Sign in
    Enclosure T-OFF for MCCB 3x250/H250A, IP20, RAL7035, 250x570x250 mm
    TFMX25033P
    • KP250-3ADG
      Copper Link bar, T-OFF range, 3 tapoff up to 400A
    • Height
      250 mm
    • Width
      570 mm
    • Depth
      250 mm
    Certifications and documents
    PEP - 125A 4 Way TPN Board c/w SD & SPD (English)