    • TFMX25023P
    Hager The Hager T-OFF range enclosure suits MCCB 2×250 A/h250A, providing safe housing and isolation for distribution circuits. With IP20 protection and RAL7035 finish, it integrates cleanly into panels. Compact at 250×570×250 mm and 20.4 kg, it optimises space, enhances user safety, and simplifies installation and maintenance in residential or commercial switchboards.
    Enclosure T-OFF for MCCB 2x250/h250A IP20 RAL7035 250x570x250 mm TFMX25023P
    Create an account Sign in
    Enclosure T-OFF for MCCB 2x250/h250A IP20 RAL7035 250x570x250 mm
    TFMX25023P
    • KP250-3ADG
      Copper Link bar, T-OFF range, 3 tapoff up to 400A
    • Height
      250 mm
    • Width
      570 mm
    • Depth
      250 mm
    Certifications and documents
    PEP - 125A 4 Way TPN Board c/w SD & SPD (English)