    • TFMX16043P
    Hager The Hager T-OFF enclosure is designed to house up to four 160 A MCCBs, ensuring safe distribution and isolation for indoor commercial and industrial panels. With IP20 protection and a robust steel body in RAL7035, it offers reliable safety and durability. Its compact 250 × 570 × 250 mm dimensions help optimize panel space, while the 19.9 kg construction provides rigidity and stability.
    Enclosure T-OFF for MCCB 4x160A IP20 RAL7035 TFMX16043P
    Create an account Sign in
    Enclosure T-OFF for MCCB 4x160A IP20 RAL7035
    TFMX16043P
    • KP160-4DG
      Copper Link bar, T-OFF range, 4 tapoff up to 400A
    • TFL5654P
    • Weight
      19,9 kg
    Dimen­sions
    • Height
      250 mm
    • Width
      570 mm
    • Depth
      250 mm
    Certifications and documents
    PEP - 125A 4 Way TPN Board c/w SD & SPD (English)