    • KP400-3DG
    Hager The Hager T-OFF Copper Link Bar with 3 tap-offs up to 400A delivers robust, low-loss power distribution for high-current installations. Designed for the T-OFF range, it enables quick, secure connection of three feeders while saving space with its compact 6.35 x 50 x 6.35 mm profile. Ideal for switchboards and busbar systems, it ensures reliable power transfer and simplified installation.
    EAN
    Packaging
    5
    • Tee-off box and ATS / MCCB enclosed solu­tions
    Copper link bar T-OFF 3 tap-offs up to 400A KP400-3DG
    Create an account Sign in
    Copper link bar T-OFF 3 tap-offs up to 400A
    KP400-3DG
    • Accessories
    Download the data sheet
    Complete your system
    Compatible products
    • Suitable with 1 products available
    Suitable with
    • TFMX40023P
      Enclosure, T-OFF range, MCCB 2*400A suits, IP20, RAL7035
    Technical properties
    Dimen­sions
    • Height
      6,35 mm
    • Width
      50 mm
    • Depth
      6,35 mm
    Certifications and documents
    REACH declaration KP400-3DG
    PDF
    Hager RoHS report KP400-3DG
    PDF
    Downloads
    • Product image
      Image KP400-3DG  | Hager Australia
      Product Image KP400-3DG
    • Product datasheet
      Image Hager Product data sheet KP400-3DG  | Hager Australia
      Hager Product data sheet KP400-3DG
      Copper Link bar, T-OFF range, 3 tapoff up to 400A