    • HNT100JR
    Hager The Hager h3+ P250 LSI 3‑pole 100A MCCB safeguards feeders and distribution circuits in commercial/industrial boards. Icu: 50 kA at 230/240 V, 40 kA at 400/415 V (6 kA at 690 V). Ue 220-690 V, Ui 800 V, Uimp 8 kV. Adjustable LSI: Ir 40-100 A; Isd 1.5-10× with 50-400 ms delay; Ii 3-15×. Fixed front‑mount, bidirectional supply, IP4X, −25…70 °C. Accepts Cu/Al 35-185 mm². 10k electrical/40k mechanical ops. Interlockable.
    EAN
    Packaging
    1 Piece
    • MCCBs
    Moulded case circuit breaker h3+ P250 3P 100A 40kA LSI adjustable HNT100JR
    Create an account Sign in
    Moulded case circuit breaker h3+ P250 3P 100A 40kA LSI adjustable