    • HMT050DR
    Hager h3+ P250 MCCB TM ADJ 3P 50A provides robust protection for commercial/industrial feeders and motors. Icu/Ics up to 65 kA at 230-240 V and 50 kA at 400 V, Ue to 690 V. Adjustable thermal 0.63-1×In and magnetic 6-13×In for selectivity. IP4X, 8 kV Uimp, fixed 3‑pole toggle, 10k/40k endurance. Accepts 35-185 mm² Cu/Al conductors, ideal for distribution boards.
    EAN
    Packaging
    1 Piece
    • MCCBs
    MCCB h3+ 3P 50A 50kA Thermal-Magnetic Adjustable HMT050DR
    Create an account Sign in
    MCCB h3+ 3P 50A 50kA Thermal-Magnetic Adjustable