MCCB Wyłącznik mocy h3+ P160 3P 40A 50kA LSI HMS040JC
Wybierz sprzedawcę
Wybierz sprzedawcę, aby uzyskać dostęp do profesjonalnych cen i kupować online
Uzupełnij swój system
Akcesoria opcjonalne
Wyzwalacz podnapięciowy 8 dostępne produkty -
Wyzwalacz wzrostowy 5 dostępne produkty -
Przewody pomocnicze 3 dostępne produkty -
Styki pomocnicze i sygnalizacyjne 5 dostępne produkty -
Blokady i zamki 5 dostępne produkty -
Akcesoria mechaniczne 2 dostępne produkty
Uzupełnij swój system
Specyfikacja techniczna
Prąd znamionowy40 A
Prąd znam. wyłączalny zwarc. graniczny Icu dla 230V AC wg PN-EN 60947-265 kA
Prąd znam. wyłączalny zwarc. graniczny Icu dla 240V AC wg PN-EN 60947-265 kA
Prąd znam. wyłączalny zwarc. graniczny Icu dla 400V AC wg PN-EN 60947-250 kA
Prąd znam. wyłączalny zwarc. graniczny Icu dla 415V AC wg PN-EN 60947-250 kA
Zdolność wyłączania 1P przy 230 V (EN 60947-2)2,50 kA
Zdolność wyłączania 1P przy 400 V (EN 60947-2)2,50 kA
Prąd znam. wyłączalny zwarc. graniczny Icu dla 690V AC wg PN-EN 60947-26 kA
Znam. zwarciowa zdolność łączeniowa Icn dla 220V AC wg PN-EN 60947-265 kA
Znam. zwarciowa zdolność łączeniowa Icn dla 230V AC wg PN-EN 60947-265 kA
Znam. zwarciowa zdolność łączeniowa Icn dla 240V AC wg PN-EN 60947-265 kA
Znam. zwarciowa zdolność łączeniowa Icn dla 380V AC wg PN-EN 60947-250 kA
Znam. zwarciowa zdolność łączeniowa Icn dla 400V AC wg PN-EN 60947-250 kA
Znam. zwarciowa zdolność łączeniowa Icn dla 415V AC wg PN-EN 60947-250 kA
Znam. zwarciowa zdolność łączeniowa Icn dla 690V AC wg PN-EN 60947-26 kA
Prąd znamionowy w temperaturze 10°C zgodnie z PN-EN 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 15°C zgodnie z PN-EN 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 20°C zgodnie z PN-EN 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 25°C zgodnie z PN-EN 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 30°C zgodnie z PN-EN 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 35°C zgodnie z normą IEC 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 40°C zgodnie z normą IEC 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 45°C zgodnie z PN-EN 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 50°C zgodnie z PN-EN 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 55°C zgodnie z PN-EN 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 60°C zgodnie z normą IEC 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 70°C zgodnie z PN-EN 6094740 A
Prąd znamionowy w temperaturze 65°C zgodnie z PN-EN 6094740 A
Liczba biegunów3
Element sterujący/obsługowyPrzełącznik
Typ konstrukcji urządzeniaStacjonarny
Pozycja neutralnaBez położenia neutralnego
Nastawa wartości prądu Ir116 A, 18 A, 20 A, 22 A, 25 A, 28 A, 32 A, 34 A, 37 A, 40 A
Zakres nastawczy wyzwalacza zwarciowego zwłocznego21,9 - 400,0 A
Częstotliwość50 - 60 Hz
Nominalny moment dokręcania6 - 6 Nm
Pozycja montażu/połączeniaOd frontu
Znamionowe napięcie udarowe Uimp8000 V
Napięcie znamionowe izolacji Ui800 V
Napięcie znamionowe łączeniowe Ue (AC)220 - 690 V
Jednostka wyzwalaniaLSI
Całkowite straty mocy dla prądu znamionowego1,68 W
Straty mocy na biegun dla prądu znamionowego0,56 W
Wytrzymałość elektryczna (liczba cykli)10000
Wytrzymałość mechaniczna (liczba cykli)40000
Liczba styków pomocniczych przełącznych0
Liczba styków pomocniczych rozwiernych0
Liczba styków pomocniczych zwiernych0
Klasa ochrony przed wnikaniem (IP)IP4X
Zakres temperatur pracy-25 - 70 °C
Stopień zanieczyszczenia zgodnie z IEC 60664/IEC 60947-2.3
Z mechanizmem ryglującymTak
Przekrój poprzeczny przewodu elastycznego6 - 70 mm²
Przekrój poprzeczny przewodu sztywnego6 - 95 mm²
Materiał kablaMiedź
Wysokość130 mm
Szerokość90 mm
Głębokość97 mm
Wbudowany napęd silnikowyNie
Pasuje do szyn DINNie
Kompatybilny z blokiem różnicowoprądowymNie
Nadaje się do szafy rozdzielczejTak
Pozycja zasilaniaDwukierunkowy
Typ połączeniaZacisk śrubowy
Zabezpieczenie krótkozwłoczne (std): prąd (Isd)1,5, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10
Zabezpieczenie krótkozwłoczne (std): czas opóźnienia (tsd)50 ms, 100 ms, 200 ms, 300 ms, 400 ms
Zabezpieczenie bezzwłoczne (li): współczynnik ustawienia zegara3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 15
Wartość dla środowiska
Certyfikaty i dokumenty
Pobierz
Obraz produktu
Karta danych produktu
Hager Karta katalogowa HMS040JC
MCCB Wyłącznik mocy h3+ P160 3P 40A 50kA LSI
PDF -
Dane techniczne — Instrukcja obsługi
Dane techniczne — Instrukcja obsługi International 2025-01-21
PDF10,29 MB -
Broszura
MDS - broszura
Broszura pl-PL 2025-04-17
PDF8,08 MB
univers N - Kompletny system do 1600 A
Broszura pl-PL 2026-02-25
PDF13,77 MB -
Pliki STEP
CAD file for MCCB 160A 3P
Pliki STEP International 2026-04-15
STP886,39 kB -
Podręcznik techniczny
PL_6LE005047Ab_Katalog techniczny h3+ do 630.pdf
h3+ Kompaktowe wyłączniki mocy. Zakres do 630A
Technical catalogue
h3+ Moulded Case Circuit breakers up to 630A
Dane techniczne - Deklaracja zgodności
Declaration
Dane techniczne - Deklaracja zgodności International 2022-02-01
PDF300,00 kB
Deklaracja zgodności UE
MCCB h3+ Wyłączniki mocy, wielkość P160, In = 25 - 160 A